První body pro deváťáky. V úvodním zápase sezony porazili Litvínov

Ještě před návratem do školních lavic stihli svěřenci Adama Sýkory odehrát první extraligový zápas. Na svém ledě přivítali deváťáky z Litvínova. Ti po první nepovedené třetině už náskok svých hostitelů nedohnali a z Karlových Varů odjížděli s prázdnou. Pro některé hráče z týmu šlo o premiéru nejen v deváté třídě, ale i v Energii. Díky výkonu, který předvedli si svou premiéru užili se vším všudy, tedy i s vítězným pokřikem v kabině po zápase.
Extraliga 9. tříd, 1., pá 1.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha
4:1
3:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 06:05 Gerstner (Suja, Staněk; 5/5), 09:22 Kyncl (Mähler, Vaňourek; 5/5), 10:51 Vaňourek (Mähler; 5/5), 52:25 Kyncl (Mähler; 5/5) – 27:20 Baudyš (Butka, Mácha; 5/5). Rozhodčí: Pastier – Baxa, Motl. Diváci: 85. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 43:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
diváci85
Karlovy Vary: Kadoun – Postl, Kubík, Horáček, Suchý, Mašek, Zimmermann – Břečka, Gerstner, Mähler, Vaňourek, Suja, Balbyshkin, Kubát, Staněk, Kyncl.
Litvínov: Winkelhöfer – Šindelář, Kočí, Mácha, Loukota, Hauptvogl, Cvrček, Zörner – Záruba, Kanta, Baudyš, Butka, Kváš, Štrach, Opršal, Dvořák.

Už v sedmé minutě se energetici mohli díky trefě Lukáše Gerstnera radovat z prvního gólu sezony. Pro Lukáše šlo o první gól v deváté třídě. První body v dresu Energie si za asistenci u této branky připsali Tomáš Suja a Jakub Staněk. Podruhé ruce nad hlavu vyletěli energetikům v polovině třetiny, kdy se prosadil Jakub Kyncl, kterému sekundoval Maik Mähler, který sbíral body v deváté třídě už v předchozí sezoně. Naopak první extraligový bod za energetiky bral Milan Vaňourek, který si po necelých dvou minutách připsal i premiérový gól, na který mu namazal Maik Mähler.

Do druhé části zápasu nastupovali energetici s pohodlným náskokem 3:0. Jenomže Litvínovští do druhé třetiny vstoupili úplně jinak než do té první a ukazovali, že pro ně ještě není nic ztraceno. Krátce před polovinou zápasu vyslali Václav Butka a Lukáš Mácha do akce Denise Baudyše, který smazal Ondřeji Kadounovi nulu. Ondra si v tomto utkání rovněž odbyl premiéru v karlovarském týmu. Během druhé třetiny zvládly oba týmy ubránit svá oslabení a gólmani na obou stranách měli plné ruce práce. Do konce třetiny se i přes pěkné šance žádný z hráčů neprosadil a tak se soupeři rozešli za stavu 3:1.

Ve třetí třetině museli energetici několikrát zastavovat úniky litvínovských mladíků a i Ondřej Kadoun měl napilno. Po jedné střele bleskově sklapl betony, ale poté je pomaličku otevíral a zjišťoval, kde se kotouč zastavil. Pěkné akce předváděli rovněž energetici a i oni se dostali do několika šancí, kdy se ocitli tváři v tvář Tomáši Winkelhöferovi, ale ten držel svou branku zamčenou.

Ke kapitulaci ho donutili až Maik Mähler a Jakub Kyncl necelých osm minut před koncem utkání. V posledních pěti minutách se energetici čtyřicet pět sekund bránili ve třech, ale tlak litvínovských deváťáků ustáli a za výhru 4:1 si připsali první tři body.

Adam Sýkora (HC Energie Karlovy Vary):

Řekl bych, že zápas měl dobrou kvalitu. Měli jsme skvělý nástup. Soupeř se ve druhé třetině trošku zvedl, ale celkově si myslím, že jsme v zápase byli lepším týmem. Herně jsme soupeře předčili a zaslouženě jsme vyhráli.

Radek Mrázek (HC Verva Litvínov):

Hlavním důvodem byla katastrofální první třetina. Nevím, jestli jsme byli nějak nervózní. Tam nebyl pohyb, tam nebyl důraz. Tam prakticky nebylo nic. Od druhé třetiny jsme pohyb trošku zlepšili. Začali jsme si víc držet místa, ale pak přišlo klasické "nedáš, dostaneš." Máme dvě gólovky, jasné gólovky. Naše zakončení je bohužel velmi špatné. Soupeř ujede a tu chybu prostě potrestá. Nejlepším hráčem byl gólman Tomáš Winkelhöfer, který nás držel celý zápas.